Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy anafilaksji

Wstrząs anafilaktyczny, ta ostra reakcja alergiczna, może stanowić prawdziwe zagrożenie dla życia. Chodzi więc o bardzo poważny, pilny problem medyczny, który zawsze wymaga hospitalizacji. Szok może przyjść w ciągu kilku minut, a towarzyszyć mu może wysokie ryzyko konwulsji, utraty przytomności, a więc i zgonu.

Zobacz również opis choroby: Anafilaksja


Szok anafilaktyczny pojawia się u pacjenta narażonego na kontakt z alergenem, na który wcześniej był już on wrażliwy. Specjaliści mówią więc o opóźnionej nadwrażliwości.

Wywołany przez zjedzenie jakiegoś produktu pokarmowego, wdychanie alergenu z powietrza albo przez podanie lekarstwa, szok anafilaktyczny może sprowokować całe mnóstwo objawów:

-bardzo gwałtowny spadek ciśnienia tętniczego,
-tachykardia,
-zaburzenia oddychania,
-ciężkie zaburzenia ze strony układu pokarmowego.

Nie można także zapomnieć o objawach skórnych, czasami naprawdę imponujących: wypryski, puchnięcie ust, obrzęk twarzy...

Zobacz również opis choroby: Anafilaksja

Lek Omontys wycofany z rynku w USA

Laboratorium Affymax z siedzibą w USA oraz japońska firma Takeda Pharmaceutical podały do wiadomości publicznej, iż dobrowolnie usuną z rynku amerykańskiego wszystkie partie leku Omontys (peginesatide), który jest przepisywany w przypadku anemii.... czytaj więcej

Zobacz tagi:  anafilaksja

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy